BITES SAVUNMA VE HAVACILIK

BİTES - İnovalig

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve uluslararası inovasyon yönetim danışmanlığı firması IMP3rove Academy işbirliğiyle gerçekleştirilen İnovaLİG 2017’de “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde BİTES, “Üstün Başarı Sertifikası”na layık görülmüştür.

Uzun soluklu bir başvuru ve değerlendirme sürecine dahil olunan programa 1000’e yakın  şirket değerlendirme için başvuruda bulunmuştur. BİTES, sıralamada yer almak için başvuruda bulunan şirketler arasında, 5 farklı kategori içerisinde “İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü” kategorisinde, Türkiye’deki inovasyonun lider firmaları arasında ilk 10’da yerini almış bulunmaktadır.

Uluslararası kriterler esas alınarak yapılan değerlendirme sonucunda her kategorinin ilk 3’üne ödülleri, İstanbul Kongre Merkezi’nde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın teşrifleriyle gerçekleşen törenle takdim edilmiştir.

Şirketleri inovasyon yönetimi yetkinliklerine göre değerlendirmeye tabi tutan ve inovasyon kültürünün geliştirilmesi amacını taşıyan İnovaLİG programında, Avrupa’da 17 ülkede uygulanan ve IMP3rove Academy’nin yürüttüğü IMP3rove metodolojisiyle değerlendirme yapılmaktadır. BİTES almış olduğu bu sıralama ile, İnovaLİG’e katılım sağlayan ve ilk 10’a giren bir firma olarak hem Türkiye hem de Avrupa standartlarında değerli bir inovasyon karnesi elde etmiş durumdadır.

 

BİTES Hakkında;

BİTES Savunma Havacılık ve Uzay Teknolojileri, 15+ yıllık tecrübesi ile teknolojide oyunun kurallarını değiştiren, sektöründe liderliği amaçlayan, çığır açan üretkenlik kabiliyetine sahip olarak yenilikçi ve dünya ölçeğinde düşünen ve buna uygun hareket eden, 120+ kişilik uzman kadrosu ve Ar-Ge merkezi ile savunma, havacılık ve uzay teknolojileri endüstrisinde bütüncül ve maliyet-etkin çözümleri ile çalışmalarını artan bir hız ile sürdüren teknoloji şirketidir. BİTES, Yapay Zeka, Sanal Gerçeklik, Artırılmış Gerçeklik, Görüntü İşleme, Simulasyon ve Yazılım Teknolojileri alanlarında ülkemize değer katacak hizmetler üzerine çalışmaktadır.

BİTES, 2014 ve 2017 yıllarında, A.B.D.’nin önde gelen Simülasyon ve Eğitim Endüstrisi dergileri tarafından, ‘dünyanın en başarılı 100 simülasyon firması’ arasında gösterilmiş ve 2014, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında Deloitte Technology Fast50 kapsamında ‘Türkiye’nin En Hızlı Büyüyen 50 Teknoloji Şirketi’ arasına girmiş, aynı yıllarda Bilişim 500 listesinde yer almış, 2016 ve 2017 yılında da TİM Hizmet İhracatçıları kategorisinde ilk 500 firma içerisinde yer alarak başarılarını tescillendirmiştir. Bunun yanında, Türkiye’nin ‘‘İlham Veren Şirketleri’’ arasına üst sıralardan giren BİTES, başarılarını 2016’da ‘En Başarılı Ar-Ge Merkezi Ödülü’ne layık görülerek sürdürmüştür.

 

İnovaLİG Hakkında:

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve uluslararası yönetim danışmanlığı firması IMP3rove Academy işbirliğiyle gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk inovasyon geliştirme programı olan İnovaLİG ile firmalar inovasyon ve sürdürülebilirlik yetkinlikleri temelinde rekabet edebilmelerinin yanında inovasyon kültürlerini de etkileşimli bir platformda geliştirme fırsatı bulmaktadır.

İnovaLİG programı ile birlikte ülkemizin kalkınma hedefleri doğrultusunda hem kamu hem de özel sektör kuruluşlarında inovasyon bilincinin yerleşmesi ve de artırılması hedeflenmektedir. İnovaLİG geliştirme programı ile Avrupa’da 17 ülkede uygulanmış olan ve IMP3rove Academy’nin yürütülmesinde önayak olduğu IMP3rove metodolojisini referans alan bir kurguyla, ülkemize hatırı sayılır bir fikri sermaye akışı sağlanmaktadır. IMP3rove Academy ve TİM işbirliğiyle oluşturulan İnovaLİG gelişim programı ile ülkemizdeki şirketlerin inovasyon karneleri meydana getirilerek, bu şekilde her yılın inovasyon liderleri belirlenmektedir.

İnovaLİG programında yer alan şirketler, Türkiye ve Avrupa standartlarında bir inovasyon karnesine sahip olmaktadır. Dolayısıyla, ilgili geliştirme programı yoluyla firmaların günlük operasyon ve organizasyonlarına inovasyon kültürünü yerleştirmeleri adına oldukça önemli bir fırsat sunulmaktadır.

Share this post