BITES SAVUNMA VE HAVACILIK

BİTES; TÜRKİYE’nin İlham Veren Şirketleri Listesinde….
TÜRKONFED ve Londra Borsası işbirliğiyle hazırlanan “Türkiye’nin Yükselen Liderleri” araştırması yayımlandı. Araştırmanın detayları etkinliğin ikinci günü olan 18 Kasım Cumartesi günü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın katılacağı “TÜRKONFED 21. Girişim ve İş Dünyası Zirvesi”’nde açıklanacak.
Araştırmaya göre BİTES Savunma, son 3 yıllık verileri ile finansal büyüklük, büyüme hızı ve  ülkemiz ekonomisine sağladığı niteliksel katkı değerlendirme kriterleri kapsamında “Türkiye’nin İlham Veren Şirkerleri” arasına üst sıradan girdi.
Zirve’nin ikinci gününde Türkiye’nin Yükselen Liderleri Panelinde “Savunma Sanayii’nde Bir Kobinin İnovasyon Öyküsü” ile BİTES Savunma CEO’su Uğur COŞKUN konuşmacı olarak yer alacaklar.
 
BİTES Hakkında;
BİTES Savunma ve Havacılık, 100 kişiyi aşkın uzman kadrosu ile milli ve yüksek teknoloji odaklı bir savunma sanayi şirketi olarak, Yapay zeka, Arttırılmış Gerçeklik, Görüntü işleme, Simülasyon ve Yazılım Teknolojileri konularında ülkemize hizmet vermektedir.
BİTES, 2014 yılında, ABD’nin önde gelen Simülasyon ve Eğitim Endüstrisi yayınları tarafından, dünyanın en önemli 100 Simülasyon Firması arasında gösterilmiş ve 2014, 2015, 2016 ve 2017 yıllarında Deloitte Fast 50 En Hızlı Büyüyen Teknoloji Şirketleri arasına girmiş, aynı yıllarda Bilişim 500 listesinde yer almış, 2016 yılında da TİM Hizmet İhracatçıları kategorisinde ilk 500 içinde yer alarak başarılarını tescillendirmiştir.
 
TÜRKONFED Hakkında;
Bölgesel ve sektörel iş dünyası temsil örgütlerinin çatı kuruluşu olan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), gönüllülük esasına göre kurulmuş bağımsız bir sivil tolum kuruluşudur. TÜRKONFED, Türkiye’nin her bölgesine yayılmış etkin üye yapısı ve sayısı ile Türkiye’nin en büyük iş dünyası örgütleri içinde yer almaktadır.
17 Kasım 2014 tarihinde açılan Brüksel temsilciliğiyle Avrupa’nın kalbinde faaliyetlerini sürdüren TÜRKONFED, Avrupa’nın en büyük iş dünyası kuruluşlarından biri olan, Avrupa KOBİ Birliği Üyesi olarak, küresel alanda da etkili çalışmaların içinde yer almaktadır. Avrupa KOBİ Birliği, bugün AB politikalarına ve karar alma mercilerine doğrudan ulaşan, 12 milyon firma ve 55 milyon çalışanı temsil eden çok önemli bir uluslararası iş dünyası örgütüdür.

Share this post