BITES SAVUNMA VE HAVACILIK

BİTES Savunma, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde, 05 – 08 Mayıs 2015 tarihleri arasında icra edilen 12. Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı İDEF 2015’e katılmıştır.
Türkiye savunma sektörünün önde gelen otoriteleri ve karar vericileri ile yerli ve yabancı bir çok firma yeni geliştirdikleri ürünleri ve projelerini tanıtmak maksadıyla fuara katılmışlardır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN fuarın açılışını yapmış ve konuşmasında Türk Savunma firmalarının başarılarından bahsetmiştir.
BİTES Savunma, Bilgisayar Tabanlı Eğitim ve Simülasyon, Artırılmış & Sanal Gerçeklik, CBS & Uzaktan Algılama ve Yazılım Geliştirme alanlarında Türkiye’nin en önde giden otoritesi ve alan uzmanı olarak 13 kişilik bir ekiple, bütün savunma şirketleri, alan uzmanları, akademik kurumlar ve sanayi üyeleri ile işbirliğinde kararlılık arzusunu göstermek ve savunma sektöründeki gelişmeleri daha iyi takip ederek, yurt içi ve yurt dışından son kullanıcılara daha iyi hizmet etmek maksadıyla İDEF’15 Fuarına katılmıştır.
BİTES’in sanal bakım eğitici ve artırılmış gerçeklik uygulamalarındaki yenilikçi yaklaşımları ziyaretçilerde büyük bir ilgi uyandırmış ve dört gün süren etkinlik süresince birçok katılımcı BİTES’in standını ziyaret etmiştir. Milli Savunma Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ, Savunma Sanayi Müsteşarımız Sayın İsmail DEMİR, Genkur. Plan Prensipler Başkanımız Korg. Alpaslan ERDOĞAN, SSM Platform Projeleri Müsteşar Yardımcımız Sayın Serdar DEMİREL, Milli Savunma Bakanlığı Müst. Teknoloji ve Koord. Yardımcımız Tuğgeneral Şaban UMUT, SSM Helikopter Daire Başkanımız Sayın Köksal LİMAN, SSM Ar-Ge ve Teknoloji Daire Başkanımız Sayın Ata ŞENLİKÇİ, TÜBİTAK BİLGEM Başkanımız Prof. Dr. Arif ERGİN, HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Yüksel ÖZTEKİN başta olmak üzere birçok üst düzey askeri ve sivil yetkili ile dost ve müttefik ülkelerin üst düzey sivil ve askeri temsilcileri, yenilikçi yaklaşım ve projelerimiz hakkında bilgi almak maksadıyla standımızı ziyaret etmişlerdir.

Share this post