Basında BİTES

Teşekkürler.

https://www.dailysabah.com/defense/2019/06/13/turkish-firm-awarded-at-nato-training-technology-conference-for-its-augmented-reality-works

 

Teşekkürler….

ASELSAN Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Prof. Dr. Haluk GÖRGÜN, MSI dergisi Mayıs ayı sayısı için verdiği röportajda ASELSAN & BİTES birleşmesinin detaylarını anlattı.

Prof. Dr. GÖRGÜN’ün röportajının tamamına https://urlzs.com/vj4aq linkinden ulaşabilirsiniz.

 

BİTES Savunma Genel Müdürü Uğur COŞKUN, Savunma Sanayii Dergiliğe verdiği röportajda; “BİTES’in Savunma Sanayiinde Artırılmış Gerçeklik ve Yapay Zeka vizyonunu ”na dair görüşlerini paylaştı.

dergilik BİTES

Haberin detayları için; http://ssdergilik.com/tr/HaberDergilik/238

 

BİTES, Anadolu Ajansı’nın Konuğu oldu

NewSS

Haberin detayları için; https://www.aa.com.tr/tr/bilim-teknoloji/bir-oyun-ile-basladi-aselsan-ortak-oldu/1393531

 

BİTES, MSI’ın Konuğu oldu

NewSS

Röportajın detayları için; https://lnkd.in/e5B4484

 

BİTES Savunma Genel Müdürü Uğur COŞKUN Şirketin dününü, bugününü ve nitelikli Ar-Ge projelerini anlattı.

Youtube üzerinden 9.bölümü izlemek için:

EJDER YALÇIN’A TEPEGÖZ KORUMASI

Tamamen milli imkanlarla ASELSAN, NUROL MAKİNA ve BİTES’in ortaklığı ile Ejder Yalçın aracı için geliştirilen son teknoloji ürünü “Tepe Göz” savunmada yeni bir çığır açacak….

BİTES, Army Recognition Konuğu oldu

pakistan

Bites MSI’ın konuğu oldu

msi

BİTES Vira Haber’in Konuğu oldu.

vira-haber

Genel Müdürümüz Sn. Uğur COŞKUN ve Savunma, Havacılık Projeleri Alan Uzmanımız Sn. Ercan CANER, Business Channel Türk TV’de Sema Baysal ile İşkolik Programının yayın konuğu oldu.

BİTES Defence Sector’ün konuğu oldu.

defence-sector

BİTES BusinessAnkara’nın konuğu oldu.

business-ankara

Şirketimizin Kurucusu ve Genel Müdürü Sn. COŞKUN, 2 nci kez SASAD Yönetim Kurulunda görev almak üzere seçilmiştir.
Oy veren, destekleyen tüm SASAD üyelerimize ve dostlarımıza çok teşekkür ederiz.

sasad

BİTES Savunma, Havacılık ve Uzay Teknolojileri Genel Müdürü Sn. Uğur COŞKUN’un “BİTES Savunma, Havacılık ve Uzay Teknolojileri AR-GE Merkezi Oldu” konulu “PLUS HABER” röportajı.

Plus Haber

BİTES TRT Haber’in konuğu oldu.

FNSS ve BİTES işbirliği ile geliştirilen ve araç içinde 360 derece görüş imkanı sunan durumsal farkındalık projemiz TRT Haberde.

BİTES Kokpitaero’nun Konuğu oldu

kokpit aerooo

BITES Businessankara’nın konuğu oldu

business haber

BİTES TRT Haber’in Konuğu oldu

BİTES Kokpitaero’nun Konuğu oldu

kokpit aero ufuk2020

BİTES Biltek Haber’in konuğu oldu

airbus biltekhaber

BİTES Kokpitaero’nun Konuğu oldu

airbus kokpit

BİTES Virahaberin konuğu oldu.

airbus virahaber

BİTES Teknosektör’ün Konuğu oldu

airbus teknosektör

BİTES; BusinessAnkara tarafından “Linkedin’de Takip Edilmesi Gereken 10 Ankara Firması” olarak seçildi; Günümüz sosyal medyasının vazgeçilmezlerinden biri haline gelen Linkedin, bugün sektörün önde gelen isimlerinin aktif olarak kullandığı önemli bir mecra durumunda. BİTES olarak sosyal medya kanallarını kullanmamızda ki başarımızı taçlandıran başta siz değerli takipçilerimiz olmak üzere “BusinessAnkara” ekibine çok teşekkür ederiz.

businessankara

BİTES, Teknosektör’ün konuğu oldu.

teknosektör2

BİTES, Teknosektör’ün konuğu oldu.

teknosektör

BITES Businessankara’nın konuğu oldu

businesankarahaber

BİTES VİRAHABER’in konuğu oldu.

virahaber

BİTES, Dünya Birincisi…!

Havacılığın gelişiminde uçan ve uçuran havacı kadınların anıldığı “Pink Paper Plane Challenge” etkinliği kapsamında BİTES Savunma, Havacılık ve Uzay Teknolojileri olarak bizler de “Pembe Uçaklarımızı” yapıp umut dolu yarınlar için #LetWomenSoar diyerek 08 Mart 2015 günü göklere uçurmuştuk….

“Özgür Kadın Yücelir” mottosu ile katıldığımız “Dünya Havacı Kadınlar Enstitüsü”’nün (IwoAW) yarışmasında aldığımız oylar ile DÜNYA BİRİNCİSİ seçildik.

Başta bu serüvende bizleri yanlız bırakmayan, desteklerini esirgemeyen Sayın Can EREL’e teşekkürü bir borç biliriz.

Elbette, pembe uçaklarımızı hep beraber yaptığımız, göklere uçudruğumuz BİTES’in çağdaş kadınlarına, videonun çekilmesinde, sunuma hazır hale getirilmesinde harcadıkları emek için Sayın Gökhan ÇALKAYIŞ, Sayın Savaş ÇETİN, Sayın Levent DEMİRÇİVİ ve Sayın Burçin DAĞISTAN’a çok teşekkür ediyoruz.

Unutmayın “Özgür Kadın Yücelir”….

BITES Savunma, Havacılık ve Uzay Teknolojileri tarafından Gümrük ve Ticaret Bakanlığı için geliştirilen “Tüketici Bilgi Sistemi (TÜBİS)” projesi sayesinde devlet vatandaşa bir adım daha yaklaşmıştır.

 

TÜKETİCİ BİLGİ SİSTEMİ (TÜBİS)    

 

Yurtiçi ve yurtdışında ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları ile yurtiçinde ikamet eden yabancıların, aldıkları ürün ve hizmetler hakkında şikayetlerde bulunabildiği Tüketici Bilgi Sistemi (TÜBİS), BITES Savunma, Havacılık ve Uzay Teknolojileri tarafından Gümrük ve Ticaret Bakanlığı için geliştirilmiş olan sistem sistem beş farklı devlet kurumu ile entegre ve sistem sayesinde an itibariyle günlük on bin şikayete yakın kayıt alınmaktadır. Tüketici şikayetlerinin devlete resmi olarak bildirilmesi için gereken tüm ekstra uğraşlarının yapılmış olduğu sistemin dijitalleşmesi sonrasında devlet vatandaşa bir adım daha yaklaşmıştır

 

TÜBİS sayesinde, ürün ve hizmet şikayetlerinin hızlı ve güvenli bir şekilde, E–Devlet kapısı korumasında yapılması sağlanıp, bu kapsamlardaki tüm işlemler hızlı bir şekilde organize edilmektedir. Bireyin ayıplı ürünü şikayet etme ve hakkını araması için gereksinim duyulan ve hakem heyetlerinin değerlendirmesi için gerekli olan otomasyon sistemini tüm bacakları ile birlikte gerçekleştiren BİTES halen sistemin daha hızlı ve etkin çalışabilmesi için görevine devam etmektedir.

Captureasdasd

BİTES TRT Haberi’in Konuğu oldu.

Savuma Sanayiimizin en büyük kuruluşları için Bilgisayar Tabanlı Eğitim Sistemleri (BTES) ve Sanal Bakım Eğiticileri (SBE) geliştiren ve bu alanda sektör lideri olan BİTES, mevcut BTES ve SBE ürünleri, bakım, onarım ve eğitim faaliyetlerine yönelik olarak geliştirdiği Artırılmış Gerçeklik (AR) yazılım altyapısı ile kullanıcılara eğitim, bakım ve onarımların bilgisayar ekranlarından ve yazılı materyallerden bağımsız olarak yapılması, ilgili maliyetlerin azaltılması, süreçlerin kısaltılması, süreç etkinliğinin artırılması gibi kazanımlar sunmaktadır.


BİTES PC TIME’ın Konuğu oldu.

123

BITES, ICT MEDIA´nın Konuğu oldu.

son hal

BITES MSI dergisinin konuğu oldu.

MSI_Bites

BITES MSI dergisinin konuğu oldu.

Bites_Haber TR

BITES HaberTürk Ankara’nın konuğu oldu.

irfan

Son 10 yılda Türk Hava Kuvvetleri ve Türk Kara Kuvvetleri´ne Bilgisayar Tabanlı Eğitim (CBT) ve Yönetim Sistemleri geliştirme konusunda üne sahip olmasından dolayı BITES, Türk Deniz Kuvvetleri´nede bu tür sistemleri geliştirmeyi hedef alır.

 1

 

BITES Askeri Simülasyon & Eğitim (MS&T) Dergisinde yer aldı.

2

 

BİTES, Bilgisayar Tabanlı Eğitim (CBT) sistemlerini Azerbaycan´a ihraç etmeyi hedefliyor.

3

25 Nisan 2012 tarihinde, SaSaD toplantısı Uğur Coşkun´unda içinde bulunduğu yönetim kurulu asil üyelerinin katılımıyla yapılmıştır. Müsteşar Murad Bayar ve SSM üst düzey yöneticileri katılımlarıyla toplantıyı onurlandırmışlardır.

4

 

HAVELSAN´ın alt yüklenicisi olarak 2005 yılında savunma sektörüne HELSIM II projesi dahilinde COUGAR helikopterlerine Bilgisayar Tabanlı Eğitim (CBT) yazılımı geliştirerek girmiştir. BITES Genel Müdürü Uğur Coşkun, BITES´in Türkiye´de gelişen ürünlere değer katan %100 bir Türk şirketi olduğunu belirtti.

5

 

 

HAVELSAN´ın alt yüklenicisi olarak simülatör projesi ile savunma sanayi sektörüne giriş yapan BITES, Blackhawk S70A-28D, Seahawk S70B hekikopterleri ile CN 235 uçaklarına yazılım üretiyor.

6

Son yıllarda gerçekleştirdiği hızlı büyümenin sonucu olarak BITES yeni ofisini 12 adet büyük projede çalışan 70 kişi ile açmıştır

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Sayın Hasan Kemal YARDIMCI ve Savunma sanayii Müsteşarı Sayın Murad BAYAR açılış seremonisi katılımlarıyla onurlandırdılar ve destekleyici ve ilham verici konuşmalar yaptılar.

7

 

BITES, Orta Doğu pazarı için hazırlanıyor. IDEX Fuarı esnasında BITES temsilcileri, BAE Prens Veliahtı Mohammed Bin Zayed ve tanışma fırsatı buldu ve kabiliyetlerini sundu. Bunun yanında BITES, Suudi Arabistan´da bir simülasyon projesi için teklif yaptı.

8